Četrta letošnja zmaga v Mariboru jih pelje v finale
Odbojkarji Calcit Volleyja so na najboljši možni način končali prvo polfinalno tekmo končnice Sportklub prve odbojkarske lige, saj so v svoji dvorani s 3:1 (22, -19, 17, 24) premagali Merkur Maribor. Za uvrstitev v finale potrebujejo le še zmagi, ki jo bodo skušali doseči že v soboto, ko bo v mariborski dvorani Tabor ob 19. uri na sporedu druga tekma. Morebitna tretja bo prihodnjo sredo v Kamniku.
Kamniški odbojkarji so tudi po prvi polfinalni tekmi končnice državnega prvenstva v letošnjih medsebojnih dvobojih z Mariborčani ostali le pri enem porazu, in sicer v prvi polfinalni tekmi Pokala Slovenije, ko so izgubili z 2:3. V povratni tekmi je bilo 3:1 za kamniško ekipo, ki se je nato uvrstila v finale, z enako željo pa bo v Maribor odšla tudi v soboto. Njihovo zmago v Kamniku je na tribunah spremljal tudi slovenski selektor Gheorghe Cretu.
»Mislim, da smo vsi videli, da je bil na tekmi tudi selektor slovenske reprezentance Cretu, vendar to ni odločilno vplivalo ne na našo ne na mariborsko igro,« je o obisku Cretuja dejal Jurij Žavbi, ki proti Mariborčanom ni bil zadovoljen le z igro v drugem nizu, ko so njegovi varovanci premalo pritiskali s servisom.
»Da, res je. V drugem nizu tega ni bilo, zato je nasprotnik večkrat napadal na enojni blok in se razigral, toda kot smo začeli pritiskati s servisom, je bil posledično boljši tudi blok. Pohvalil bi igralce, da so v četrtem nizu v končnici ostali osredotočeni na prave stvari, v tem primeru je bil Pavlović na pravem mestu in v pravem trenutku pokazal svojo individualno kakovost, nato pa smo dobili tudi tekmo,« je Žavbi še komentiral sredino zmago.
Vendar je bila to za Kamničane šele prva stopnička na poti do tako želenega finala. V sredo so bili mariborski odbojkarji nekoliko boljši na sprejemu (53-odstotkov proti 47-odstotkov), za štiri ase so naredili 16 lastnih napak, Kamničani za enega manj le dvanajst lastnih napak, so pa bili malenkost boljši v napadu (54-odstotkov proti 51-odstotkov) in v bloku (15 proti 13).
»Druga nas čaka v soboto. Pričakujemo lahko vsaj tako težko, če ne še težjo tekmo, kot je bila prva. Res je, da smo zadnje tri tekme dobili v Taboru, vendar niti ena ob obeh ni bila lahka, prvenstveni smo dobili s 3:2, pokalno s 3:1, zato bo pomembno, da bo zbrani za vsako naslednjo točko. Ne smemo se obremenjevati z izidom, osredotočeni moramo biti na svojo igro,« opozarja trener odbojkarjev Calcit Volleyja, ki so spet imeli veliko težav na sprejemu, ko je bil na servisu mladi Rok Bračko.
»Njegov servis je resnično kakovosten. Mirno bi lahko dejal, da na ravni italijanske lige, tako da se je v trenutkih, ko je on na servisu, potrebno še bolj zbrati in ga čim prej odstraniti s servisne linije. Drugače pa bomo morali igrati podobno, kot smo od tretjega niza naprej, ko smo več naredili na svoj servis, kajti na ta način je potem lažje sestaviti blok in to mora biti osnova naše taktike. V vsakem primeru pa si želimo v soboto končati polfinalne obračune z Mariborčani. Ne bo lahko, tega se zavedamo in še enkrat, morali bomo igrati točko za točko in samo na ta način se lahko nadejamo ugodnega izida,« ne želi ničesar prehitevati Žavbi.
V soboto bo na sporedu tudi druga polfinalna tekma med Hišo na kolesih Triglavom in ACH Volleyjem. Prvo so zanesljivo s 3:0 (19, 15, 18) dobili Ljubljančani, toda v rednem delu prvenstva so Kranjčani v četrtem krogu kot prvi Ljubljančanom odvzeli točko.