
Šesta tekma, šesta zmaga
Odbojkarice druge ženske ekipe Calcit Volleyja so v tekmi sedmega kroga 1B. DOL za ženske doma premagale Ljutomer s 3:0 (13, 12, 12). V prihodnjem krogu bodo v soboto, 11. novembra, ob 18. uri, v dvorani OŠ Valentin Vodnik v Ljubljani igrale proti Krimu.
Calcit Volley II – Ljutomer 3:0 (13, 12, 12)
Stranje – Dvorana OŠ Stranje Stahovica, gledalcev 30, sodnika: Vrenko, Friedrich.
Calcit Volley II: Mohorič, Topič, Vravnik 6, Lončar 7, Butalič (L), Žvegla 5, Sitar 3, Gojak (L), Vukojević 16, Gimpelj 18. Trenerka: Tjaša Gadža.
Ljutomer: Meško 1, Budna, Škrobar 3, Makoter 4, Bukovec 1, Kraljič 1, Kosi (L), Kolmanič, Oletič 6, Novak. Trener: Dejan Pelemiš.
Čeprav so kamniške princeske tekmo z zadnjeuvrščenimi Ljutomerčankami igrale brez treh standardnih igralk, Anje Maček in Zale Špoljarič, ki sta bili s prvo ekipo v Carigradu na tekmi lige prvakinj, ter Kristine Stupar, njihova zmaga niti v enem trenutku ni bila vprašljiva. Ob tem velja tudi omeniti, da njihova prva podajalka, Tina Topič kot edina v ekipi ni stopila na igrišče. Kamničanke so gostjam v treh nizih prepustile le 37 točk, bile boljše v vseh elementih igre, z 18 točkami se je izkazala Kaja Gimpelj, ki je tokrat igrala na mestu sprejemalke, in Adriana Vukojević, ki je mesto blokerke zamenjala za korektorsko pozicijo. Spet pa so se varovanke Tjaše Gadža izkazale s servisom, saj so dosegle kar 13 asov, največ, štiri, Ana Lončar.
Da bo to tekma, ki bo imela enosmerni promet, je najavil že uvodni niz, v katerem so gostje do izida 10:13 nekako še držale priključek z domačinkami, na servis Sare Sitar in nato še Lončarjeve pa so Kamničanke prišle do vodstva z 19:11. Tudi po visokem vodstvu domače odbojkarice niso popustile, niz pa je z asom končala Katjuša Mohorič. V drugem nizu so Kamničanke po dveh asih Noemi Žvegla povedle z 12:5, že v naslednjem napadu pa je bila uspešna Kaja Gimpelj. Po njeni novi točki je bilo že 20:6 za kamniško ekipo, ki je do vodstva z 2:0 prišla z blokoma Žvegle in Vukojevićeve.
Podobno kot prva dva niza je potekal tudi tretji niz. Kamničanke so po vodstvu z 11:8 dosegle štiri zaporedne točke, nato pa po vodstvu s 15:10 kar devet zaporednih točk. S svojo osemnajsto točko na tekmi je šesto zmago svoji ekipi, ki ima tekmo manj, potrdila Kaja Gimpelj.
Izjava po tekmi
Ana Lončar, igralka Calcit Volleyja II: »Vesela sem, da smo za igro dobile priložnost vse igralke. Kljub manjkajočim članicam smo dobro držale igro in ohranjale odlično vzdušje. Vesele smo za še eno zmago v prvenstvu.«