Še deseta zmaga v sezoni

Varovanci Gregorja Hribarja nadaljujejo z odličnimi predstavami v tretjeligaški konkurenci tudi po enomesečnem odmoru. V prvem nizu so še iskali svojo pravo formo, saj so gostom dovolili, da so jim pobegnili za osem točk, toda v nadaljevanju so se le zbrali, popravili svojo igro v vseh elementih in v dramatični končnici prišli do zmage. Drugi nizi je minil v njihovi popolni premoči. Gostje iz Kočevja so bili popolnoma nemočnim, domačini pa so zelo dobro igrali predvsem v obrambi in na servisu. Tudi v tretjem nizu so bili ves čas v prednosti, trener Hribar pa je dal priložnost še Jaki Klemenčiču, ki je zamenjal Petra Lombergarja in Teo Podobniku, ki je v igro vstopil namesto kadetskega reprezentanta Gašperja Hribarja. Ob njih so bili za deseto zmago Kamničanov v letošnji sezoni zaslužni še Jernej Smrekar, Žan Bezjak, Luka Lazar, Gregor Ratek in prosti igralec Metod Golob. “Tudi, če bi prvi niz izgubili, sem prepričan, da bi na koncu vseeno zmagali, saj smo po tistem zaostanku osmih točk začeli igrati dobro. Z dobro igro smo nadaljevali do konca tekme. Veseli me, da v naši igri ni bilo nihanj,” je po še eni zmagi svojih varovancev dejal Hribar.

Ker so v desetem krogu z 2:3 v Kranju izgubili odbojkarji Kostanjevice na Krki, so Kamničani še povečali svojo prednost. Zdaj imajo 28 točk, ali šest več kot Kostanjevčani in osem več kot Portorož, ki bo v soboto, 24. januarja, gost kamniške ekipe v Stranjah.

Napisal: Miha Štamcar