V napeti tekmi do prvih treh točk

    Odbojkarji druge moške ekipe Calcit Volleyja so v prvem krogu 2. DOL za moške doma premagali Athos Kostanjevico na Krki s 3:1 (21, 11, -24, 24). V prihodnjem krogu se bodo v soboto, 18. decembra, ob 14. uri, v mariborski dvorani OŠ Leona Štuklja pomerili z domačim I-Vent Mariborom II.

    Calcit Volley II – Athos Kostanjevica na Krki 3:1 (21, 11, -24, 24)

    Stranje – Dvorana OŠ Stranje, sodnika: Longar, Friedrich.

    Calcit Volley II: Lenič, Pate, Šoštar, Pavlinac, Dolenec, Sprogar, Rozoničnik, Okorn, Jensterle, Bičanič, Česen (L), Berk Skok (L). Trener: Klemen Hribar.

    Athos Kostanjevica na Krki: Tomažin, Hudoklin, Rangus, Jordan, Kotar, Mohar, Gašpar, Kavčič (L). Trener: Andrej Flajs.

    Kamničani, ki so lani brez poraza osvojili prvo mesto v 3. DOL, so uspešno začeli tekmovanje tudi v drugoligaški konkurenci. Njihov prvi nasprotnik je bil Athos iz Kostanjevice na Krki, ki je lani igral v 1B. ligi. Po prvih dveh nizih so bili domači odbojkarji na pragu zanesljive zmage. Še zlasti v drugem nizu so popolnoma nadigrali goste, ki so v Stranje prišli s samo osmimi igralci, toda v tretjem nizu so po visokem vodstvu popustili in niz celo izgubili. V četrtem nizu so gostje že visoko vodili in obetal se je še peti niz, toda v končnici so se varovanci Klemna Hribarja zbrali in zasluženo zmagali.

    »Prvi in drugi niz smo opravili korektno, brez kakšnih nepotrebnih napak, tako da so priložnost dobili tudi naši mlajši igralci. Toda v tretjem nizu smo se preveč sprostili in ga na žalost izgubili. V četrtem setu smo v končnico prišli z zaostankom, vendar smo se še v pravem trenutku zbrali in tekmo rešili v svojo korist,« je po prvi letošnji zmagi dejal Jon Jensterle, kapetan kamniške ekipe.